MXLSMBJSAC45E3
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 45V 77V DO214AA
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
MXLSMBJSAC45E3 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-19500
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):45V
Voltage - Breakdown (Min):50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:77V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.8A
Power - Peak Pulse:500W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:30pF @ 1MHz
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)