BZW06-342
Manufacturer
Diotec Semiconductor
VIGOR # :
Description
TVS DO-15 342V 600W UNI
DataSheet
BZW06-342 PDF
Type Description
Series:-
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):342V
Voltage - Breakdown (Min):380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:548V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.3A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 175°C (TJ)