6.6SM8Z15A-AQ
Description
TVS DO-218AB 15V 6600W UNI
DataSheet
6.6SM8Z15A-AQ PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
Voltage - Breakdown (Min):16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):270A
Power - Peak Pulse:6600W (6.6kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 175°C (TJ)