30KP180A-TP
Description
TVS DIODE 180V 290.4V R-6
DataSheet
30KP180A-TP PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):180V
Voltage - Breakdown (Min):201.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:290.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)