SMAJ33ATR
Manufacturer
SMC Diode Solutions
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 33V 53.3V SMA
DataSheet
SMAJ33ATR PDF
Type Description
Series:SMAJ
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Breakdown (Min):36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):7.5A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)