BC25SC08-04
Description
TWEETR 4OHM 100W TOP PORT 94.9DB
DataSheet
BC25SC08-04 PDF
Type:Tweeter
Frequency Range:2.5 kHz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:1663.19Hz
Impedance:Top
Efficiency - dBA:Round
Efficiency - Testing:Cloth
Efficiency - Type:Nd-Fe-B
Power - Rated:-
Power - Max:-
Port Location:Solder Eyelet(s)
Shape:2.756" Dia (70.00mm)
Material - Cone:1.350" (34.30mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
T5682
T5682
CELESTION G10 GOLD OHMS 16
28A10508BIP0428
28A10508BIP0428
28 MM SPEAKER
FR 58 - 8 OHM
FR 58 - 8 OHM
FR 58 - 8 OHM
BC25SC08-04
BC25SC08-04