40A5758BIP1J11M
Manufacturer
RDI Inc.
VIGOR # :
Description
SPEAKER
Catalog
Speakers
DataSheet
40A5758BIP1J11M PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:500 Hz ~ 4.5 kHz
Frequency - Self Resonant:500Hz
Impedance:-
Efficiency - dBA:Wire Leads
Efficiency - Testing:1.575" Dia (40.00mm)
Efficiency - Type:0.205" (5.20mm)