PSR20N08AK
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
VIGOR # :
Description
SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 92DB
Catalog
Speakers
DataSheet
PSR20N08AK PDF
Type Description
Series:PSR
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:560 Hz ~ 7.0 kHz
Frequency - Self Resonant:560Hz
Impedance:-
Efficiency - dBA:-
Efficiency - Testing:Solder Pads
Efficiency - Type:0.787" Dia (20.00mm)
Power - Rated:0.122" (3.10mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BSX 130 WP - 4 OHM
BSX 130 WP - 4 OHM
STRUCTURE-BORNE SOUND CONVERTER
SC250708-1
SC250708-1
HIGH TEMP DYNAMIC SPEAKER
BF 45 - 4 OHM
BF 45 - 4 OHM
BF 45 - 4 OHM
PSR20N08AK
PSR20N08AK