PSR10N08AK
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
VIGOR # :
Description
SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 86DB
Catalog
Speakers
DataSheet
PSR10N08AK PDF
Type Description
Series:PSR
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:1.2 kHz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:1200Hz
Impedance:-
Efficiency - dBA:-
Efficiency - Testing:Solder Pads
Efficiency - Type:0.394" Dia (10.00mm)
Power - Rated:0.114" (2.90mm)