BMS28-12B-08H05CW152M
Manufacturer
BeStar Technologies, Inc.
VIGOR # :
Description
DYNAMIC SPEAKER
Catalog
Speakers
DataSheet
BMS28-12B-08H05CW152M PDF
Type Description
Series:BMS
Package:Box
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:-
Frequency Range:650 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:650Hz
Impedance:1.102" Dia (28.00mm)
Efficiency - dBA:0.197" (5.00mm)