BGF-46166-18-4-003
Manufacturer
BDNC (Holding) Limited
VIGOR # :
Description
SPEAKER FLAT GLASS 166X46X17MM
Catalog
Speakers
DataSheet
BGF-46166-18-4-003 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Woofer
Frequency Range:-
Frequency - Self Resonant:90Hz
Impedance:Top
Efficiency - dBA:Oval, Rectangular Frame
Efficiency - Testing:Aluminum Composite, Glass Composite
Efficiency - Type:Nd-Fe-B
Power - Rated:-
Power - Max:-
Port Location:Solder Pads
Shape:-
Material - Cone:0.709" (18.00mm)