28A1050-32B0428
Manufacturer
RDI Inc.
VIGOR # :
Description
28 MM SPEAKER
Catalog
Speakers
DataSheet
28A1050-32B0428 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:800 Hz ~ 5.9 kHz
Frequency - Self Resonant:800Hz
Impedance:Top
Efficiency - dBA:Round
Efficiency - Testing:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Efficiency - Type:Nd-Fe-B-N35
Power - Rated:-
Power - Max:-
Port Location:Wire Leads with Connector
Shape:1.004" Dia (25.50mm)
Material - Cone:0.283" (7.20mm)