FM-12A-903
DataSheet
FM-12A-903 PDF
Input Type:-
Voltage - Rated:12 V
Voltage Range:6 ~ 28V
Frequency:2.9kHz
Technology:-
Operating Mode:Pulse, Slow
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):80dB @ 12V, 60cm
Current - Supply:20mA
Port Location:-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ingress Protection:-
Mounting Type:Through Hole
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.693" Dia (43.00mm)
Height - Seated (Max):1.291" (32.80mm)