CI25P-16T290-T-1X
Manufacturer
Challenge Electronics
VIGOR # :
Description
AUD IND LOCALIZATION PATENT IP67
Catalog
Alarms, Buzzers, and Sirens
DataSheet
CI25P-16T290-T-1X PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Driver Circuitry:Indicator, Internally Driven
Input Type:DC
Voltage - Rated:12 V
Voltage Range:5 ~ 16V
Frequency:2.9kHz
Technology:Piezo
Operating Mode:Localization
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 12V, 61cm
Current - Supply:40mA
Port Location:Top
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Approval Agency:-
Ratings:-
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Mounting Type:Through Hole
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max):0.858" (21.80mm)