SL1I-12FSPA
Manufacturer
East Electronics
VIGOR # :
Description
PIEZO BUZZER
Catalog
Alarms, Buzzers, and Sirens
DataSheet
SL1I-12FSPA PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Driver Circuitry:-
Input Type:-
Voltage - Rated:12 V
Voltage Range:3 ~ 20V
Frequency:2.9kHz
Technology:-
Operating Mode:Continuous
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):85dB @ 12V, 30cm
Current - Supply:10mA
Port Location:-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Approval Agency:-
Ratings:-
Ingress Protection:-
Mounting Type:Through Hole
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.906" Dia (23.00mm)
Height - Seated (Max):0.630" (16.00mm)