FM-12C-901L
DataSheet
FM-12C-901L PDF
Input Type:-
Voltage - Rated:12 V
Voltage Range:3 ~ 20V
Frequency:3.7kHz
Technology:-
Operating Mode:Pulse, Fast
Duration:-
Sound Pressure Level (SPL):90dB @ 12V, 30cm
Current - Supply:10mA
Port Location:-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ingress Protection:-
Mounting Type:Wire Lead
Termination:Wire Leads
Size / Dimension:1.622" Dia (41.20mm)
Height - Seated (Max):0.965" (24.50mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TE102603-1
TE102603-1
ELECTRO-MECHANICAL TRANSDUCER
SBT5XLMFPPC
SBT5XLMFPPC
IEC 3.3-5VDC 90DB OXYGEN ROHS ST
MSS5TH
MSS5TH
IEC ALARM 4-6VDC 90DB TEMP-ENERG
FM-12C-901L
FM-12C-901L
PIEZO BUZZER
JG34-0.25HP
JG34-0.25HP
34G 0.25" HP SERIES TIP ID .002"
CABLE
CABLE 3POS