CT35Z-35R280-3
Manufacturer
Challenge Electronics
VIGOR # :
Description
BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ 35MM
Catalog
Buzzer Elements, Piezo Benders
DataSheet
CT35Z-35R280-3 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Frequency:2.8 kHz
Voltage - Input (Max):35V p-p
Type:Standard
Impedance:1.2 kOhms
Capacitance @ Frequency:38000pF @ 100Hz
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Termination:Springs
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AB4113B
AB4113B
BUZZER ELEMENT STD 1.3KHZ 41MM
7BB-15-6
7BB-15-6
BUZZER ELEMENT STD 6KHZ 15MM
P27040-2
P27040-2
BUZZER ELEMENT STD 4KHZ 27MM
CT35Z-35R280-3
CT35Z-35R280-3
BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ 35MM