XFBMC25NC-2SR-A
Manufacturer
XFMRS
VIGOR # :
Description
XFMR BATT MGMT AEC-Q200
Catalog
Pulse Transformers
DataSheet
XFBMC25NC-2SR-A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Transformer Type:Battery Management
Inductance:-
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:1CT:1CT
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.502" L x 0.354" W (12.70mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):0.250" (6.35mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
S558-5999-AT-F
S558-5999-AT-F
XFRMR MOD LAN GIGABIT EXTEMP 24P
IT242
IT242
XFRMR PULSE 1:1:1 DL 2.5MH .1A
R5001NL
R5001NL
XFRMR ETHERNET MOD IND 1000B-T
XFBMC25NC-2SR-A
XFBMC25NC-2SR-A
XFMR BATT MGMT AEC-Q200
PCBANDGR-Q
PCBANDGR-Q
PATCH CORD COLOR BAND, GREEN
H3431
H3431
RH+TREGULATOR WITH RS485 OUTPUT
FM3MFA2090M
FM3MFA2090M
FMT OM3 MPO12(F-F) A 24F 90M