XFBMC25NC-2SR-A
Manufacturer
XFMRS
VIGOR # :
Description
XFMR BATT MGMT AEC-Q200
Catalog
Pulse Transformers
DataSheet
XFBMC25NC-2SR-A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Transformer Type:Battery Management
Inductance:-
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:1CT:1CT
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.502" L x 0.354" W (12.70mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):0.250" (6.35mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C