E1SDA12-25.000M TR
Manufacturer
Ecliptek
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
DataSheet
E1SDA12-25.000M TR PDF
Type Description
Series:E1S
Type:MHz Crystal
Frequency:25 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.524" L x 0.191" W (13.30mm x 4.85mm)
Height - Seated (Max):0.126" (3.20mm)