VT200F-12.5PF20PPM
Manufacturer
Seiko Instruments, Inc.
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Catalog
Crystals
DataSheet
VT200F-12.5PF20PPM PDF
Type Description
Series:VT-200-F
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Cylindrical Can, Radial
Size / Dimension:0.074" Dia x 0.236" L (1.88mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.240" (6.10mm)