J49SML-A-G-G-K-24M0
Manufacturer
Jauch Quartz
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
J49SML-A-G-G-K-24M0 PDF
Type Description
Series:J49SML
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:24 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)