CMG532 12M0A30-10-50-40-80TLH
Manufacturer
NextGen Components
VIGOR # :
Description
CRYSTALS 2 PAD 12MHZ 30PPM10PF S
Catalog
Crystals
DataSheet
CMG532 12M0A30-10-50-40-80TLH PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:12 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)