R2016-20.000-10-3030-EXT-TR
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
DataSheet
R2016-20.000-10-3030-EXT-TR PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:20 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):200 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)