CMR200T32768EZFT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CMR200T32768EZFT PDF
Type Description
Series:CMR200T
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Cylindrical Can, Radial
Size / Dimension:0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)