CCME 4M0A30-18-50-40-200TLH
Manufacturer
NextGen Components
VIGOR # :
Description
CRYSTALS 4.0MHZ 30PPM 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CCME 4M0A30-18-50-40-200TLH PDF
Type Description
Series:CCME
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:4 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):200 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, J-Lead
Size / Dimension:0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):0.146" (3.70mm)