E1SJA18-4.500M TR
Manufacturer
Ecliptek
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 4.5000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
E1SJA18-4.500M TR PDF
Type Description
Series:E1S
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:4.5 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):200 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.524" L x 0.191" W (13.30mm x 4.85mm)
Height - Seated (Max):0.126" (3.20mm)