R38-32.768-12.5
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Catalog
Crystals
DataSheet
R38-32.768-12.5 PDF
Type Description
Series:R38
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):30 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Cylindrical Can, Radial
Size / Dimension:0.126" Dia (3.20mm)
Height - Seated (Max):0.323" (8.20mm)