H10S-13.560-10-1010-TR
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
H10S-13.560-10-1010-TR PDF
Type Description
Series:H10S
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:13.56 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):130 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)