R2520-38.400-10-F-1020-TR
Description
CRYSTAL 38.4MHZ 10PF SMD
DataSheet
R2520-38.400-10-F-1020-TR PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:38.4 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)