RH100-8.000-20-3050-EXT-TR
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 20PF SMD
DataSheet
RH100-8.000-20-3050-EXT-TR PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:8 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):800 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)