FC4UTCBMF25.0-BAG100
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF TH
DataSheet
FC4UTCBMF25.0-BAG100 PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:25 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):20 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Package / Case:HC-49/U
Size / Dimension:0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max):0.530" (13.46mm)