SXT2148EB16-48.000MT
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
SXT2148EB16-48.000MT PDF
Type Description
Series:SXT214
Type:MHz Crystal
Frequency:48 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)