H130B-27.000-20-F-TR
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
H130B-27.000-20-F-TR PDF
Type Description
Series:H130B
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:27 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):20 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)