402F20033CLR
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
402F20033CLR PDF
Type Description
Series:402
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:20 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)