R2016-38.400-10-F-1010-TR
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
DataSheet
R2016-38.400-10-F-1010-TR PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:38.4 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)