R2016-50.000-8-F-1020-TR
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 50.0MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
R2016-50.000-8-F-1020-TR PDF
Type Description
Series:R2016
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:50 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)