AS-25.000-18-F-SMD-TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
AS-25.000-18-F-SMD-TR PDF
Type Description
Series:AS-SMD
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:25 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.472" L x 0.189" W (12.00mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):0.181" (4.60mm)