R1612-27.000-8-F-1530-TR
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
R1612-27.000-8-F-1530-TR PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:27 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.049" W (1.60mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)