R1612-25.000-9-F-1010-TR
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 9PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
R1612-25.000-9-F-1010-TR PDF
Type Description
Series:R1612
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:25 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.049" W (1.60mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)