E1WCDA12-32.768K
Manufacturer
Ecliptek
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Catalog
Crystals
DataSheet
E1WCDA12-32.768K PDF
Type Description
Series:E1WC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):35 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Cylindrical Can, Radial
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):0.244" (6.20mm)