R2016-32.000-8-F-1010-EXT-TR
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
R2016-32.000-8-F-1010-EXT-TR PDF
Type Description
Series:R2016
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:32 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)