XF24M00000S002
Manufacturer
NextGen Components
VIGOR # :
Description
CRYSTALS 24.0MHZ 50PPM 20PF SM
Catalog
Crystals
DataSheet
XF24M00000S002 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:24 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)