YP32K76800S003
Manufacturer
NextGen Components
VIGOR # :
Description
32.768KHZ PLASTIC 20PPM 12.5PF S
Catalog
Crystals
DataSheet
YP32K76800S003 PDF
Type Description
Series:CCMC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, J-Lead
Size / Dimension:0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)