XI12M28800S101
Manufacturer
NextGen Components
VIGOR # :
Description
CRYSTALS 12.288MHZ 20PPM 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
XI12M28800S101 PDF
Type Description
Series:CM22
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:12.288 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)