XD24M57600S001
Manufacturer
NextGen Components
VIGOR # :
Description
CRYSTALS 24.576MHZ 50PPM 20PF SM
Catalog
Crystals
DataSheet
XD24M57600S001 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:24.576 MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)