R2016-25.000-16-F-2525-EXT-TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD
DataSheet
R2016-25.000-16-F-2525-EXT-TR PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:25 MHz
Frequency Stability:±25ppm
Frequency Tolerance:±25ppm
Load Capacitance:16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):120 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)