EA2025SA10-32.000M TR
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
DataSheet
EA2025SA10-32.000M TR PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:32 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)