C6S-8.000-10-1520-R
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 10PF SMD
DataSheet
C6S-8.000-10-1520-R PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:8 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)