R1612-38.400-10-F-1015-TR-NS1
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
DataSheet
R1612-38.400-10-F-1015-TR-NS1 PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:38.4 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.049" W (1.60mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)